MATEŘSKÁ ŠKOLA PÍSTY

Kritéria pro přijímání dětí do mateřské školy Písty, okr. Nymburk na školní rok 2023- 2024

Ředitelka mateřské školy Písty stanovila následující kritéria, podle nichž bude postupovat při rozhodování na základě ustanovení 165 odst. 2 písmo b) zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním vyšším odborném a jiném vzdělávání ve znění pozdějších předpisů, o přijetí k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole v případě, kdy počet žádostí k předškolnímu vzdělávání v daném roce překročí stanovenou kapacitu maximálního počtu dětí pro mateřskou školu.

Předškolní zařízení může přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním (příp. má potvrzení, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci).

l. K předškolnímu vzdělávání se přednostně přijímají děti jeden rok před nástupem školní docházky nebo odkladem školní docházky v posledním roce před zahájením povinné školní docházky.

2. K předškolnímu vzdělávání se přijímají děti s trvalým bydlištěm v obci Písty v pořadí od nejstaršího po nejmladší, zpravidla do dovršení třetího roku minimálně v den zahájení školního roku, pro který by mělo být do mateřské školy přijato. Pokud nebude naplněna kapacita, může být přijato i dítě mladší tří let s trvalým bydlištěm v obci Písty, minimálně však po dovršení věku dvou let v den zahájení školního roku. Ke dni přijímacího řízení musí být dítě schopno plnit školní vzdělávací program a samostatně zvládat základní úkony sebeobsluhy.

3. Dále se k předškolnímu vzdělávání přijímají děti s trvalým bydlištěm mimo obec Písty podle věku a to od nejstaršího po nejmladší, zpravidla od tří let minimálně v den zahájení školního roku. Ke dni přijímacího řízení musí být dítě schopno plnit školní vzdělávací program a samostatně zvládat základní úkony sebeobsluhy. Děti jsou přijímány dle kritérií v pořadí 1-3.

Jaroslava Prokorátová, ředitelka školy